+48 604 194-737 Gabriela Nawalaniec +48 604 448-784 Łukasz Nawalaniec

Akademia Tańca i Baletu

Akademia Tańca i Baletu

Zadania Frajdowej Akademii Baletu i Tańca

  • Rozwój tancerza na wielu płaszczyznach

Akademia kieruje się holistycznym rozwojem dziecka we wszystkich sferach rozwojowych. Zarówno zajęcia prowadzone we Frajdowej Akademii, jak i w Klubie Sportowym przyczyniają się do rozwoju motorycznego, emocjonalnego, intelektualnego oraz społecznego dziecka. W centrum umiejscawiamy samo dziecko, jego potencjał oraz indywidualne potrzeby. Poszukujemy talentów tanecznych oraz pomagamy rozwijać skrzydła.

  • Stworzenie komfortowych warunków dla członków Akademii

Organizatorzy zajęć dokładają wszelkich starań o zapewnienie odpowiednich warunków do wykonywania aktywności fizycznej. Zajęcia odbywają się w salach wyposażonych w lustra. W siedzibie Akademii w Zakopanem dzieci mają dostęp do szatni i łazienek, natomiast rodzice do parkingu przed budynkiem.

  • Prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów

Nasi instruktorzy to nie tylko tancerze określonych styli tanecznych, ale także wykształceni i doświadczeni pedagodzy. Z pełną starannością przygotowują programy zajęć. Indywidualizują pracę z każdym tancerzem określając jego potrzeby.

  • Przygotowanie do wystąpień przed publicznością i sędziami

Od momentu rozpoczęcia nauki w Akademii tancerze stopniowo poszerzają repertuar kroków z określonych technik tanecznych. Stworzone z instruktorem choreografię mogą zaprezentować podczas Gali Baletu i Tańca wieńczącej roczną pracę, lekcji otwartych lub turniejów.

  • Podział na grupy i style taneczne

Zaletą Akademii jest prowadzenie zajęć w określonych stylach tanecznych. Tancerze mogą systematycznie uczestniczyć w zajęciach z kilku technik. Podział na grupy pozwala na właściwe dobrania składu zespołu pod względem wieku lub poziomu zaawansowania tancerzy.

 

Taniec nowoczesny: Powstał w opozycji do stylu klasycznego. Kroki w tańcu nowoczesnym są niezwykle zróżnicowane i wymagają dobrej koordynacji oraz gibkości. Taniec nowoczesny dzieli się na wiele różnych rodzajów, a jego technikę zgłębia się poprzez łączenie różnych stylów: hip – hop, dancehall, house, new style, jazz, breakdance i inne.

Taniec współczesny: To styl tańca, który bazuje na tańcu klasycznym, w którym rezygnuje się ze sztywnych zasad baletu, ale jest on fundamentem do tworzenia choreografii.

 

Podział grup tanecznych tańca nowoczesnego i współczesnego

  • Grupa podstawowa

Członkowie tej grupy to początkujący tancerze w wieku 6 – 9 / 10 – 13 / 14 – 16 lat. Młodzi tancerze odkrywają pasję do tańca poprzez poznawanie różnych technik tańca nowoczesnego i współczesnego.Tworzą choreografie taneczne oraz doświadczają pierwszych występów publicznych. Mali tancerze doskonalą koordynację ruchowo – słuchowo – wzrokową, kształtują poczucie rytmu oraz rozwijają wyobraźnię.Uczą się podstawowych kroków, wykonują ćwiczenia wzmacniające oraz rozciągające.

  • Grupa średniozaawansowana

Grupa przeznaczona jest dla tancerzy kończących zajęcia w grupie podstawowej lub nowo przyjętych osób z określonym doświadczeniem w dziedzinie tańca. Należą do niej dzieci od 9 roku życia. Praca skupiona jest wokół poszerzaniu zdolności i wiedzy tanecznej. Instruktorzy kładą większy nacisk na zapamiętywaniu bardziej skomplikowanych kroków, figur i układów, kształtowaniu wytrwałości, pracowitości i wyzwoleniu temperamentu. Prowadzący aranżują ćwiczenia mające na celu rozwijanie myślenia kreatywnego. Członkowie kształtują swoje umiejętności przez kilka lat. Szczególnie pracowici tancerze zostają docenieni poprzez awans do grupy zaawansowanej / turniejowej.

  • Grupa zaawansowana / formacja taneczna

Bycie uczestnikiem tej grupy to wyróżnienie dla doświadczonego tancerza. Jest nagrodą za konsekwentną pracę na treningach tanecznych w grupach niższej kategorii. Tancerzy w tej grupie charakteryzują zdolności taneczne, właściwy poziom motywacji i pracowitość. Na tym etapie tancerze systematycznie trenują choreografię oraz doskonalą technikę tańca. Szkolą swoje umiejętności podczas innych warsztatów tanecznych, akrobatycznych lub stretchingu. Grupy turniejowe charakteryzuje intensywny trening, co najmniej 2 razy w tygodniu. Przed wyjazdami na turnieje zajęcia mogą być organizowane częściej. Tancerze rownolegle mogą przygotowywać się do występów indywidualnych. O dołączeniu do grupy decydują instruktorzy Akademii. Każdy członek grupy turniejowej otrzymuje zniżkę na warsztaty w naszej Akademii.

ZŁOTE ZASADY TANCERZA W FABiT

  1. Pamiętaj o właściwym stroju. Na zajęciach baletowych obowiązuje strój baletowy. Na zajęcia taneczne ubierz wygodny strój, zabierz odpowiednie obuwie. Zakładaj je przed wejściem na salę. Kolczyki i inną biżuterię zostaw w domu lub w torbie.
  2. Nie wchodź na salę, jeżeli trwają inne zajęcia lub nie ma w niej instruktora.
  3. Nie wnoś do sali jedzenia. Koniecznie zabierz butelkę z wodą.
  4. Na zajęciach nie żuj gumy. To nie tylko niegrzeczne, ale przede wszystkim niebezpieczne.
  5. W trakcie zajęć nie używaj telefonu. Wycisz go i zostaw w torbie.
  6. Staraj się nie spóźniać na zajęcia. Każde spóźnienie skutkuje ominięciem ważnych elementów zajęć, jak na przykład rozgrzewka.
  7. Cenne rzeczy zabierz ze sobą lub zostaw w szafce. Instruktorzy nie odpowiadają za rzeczy pozostawione w szatni.
  8. Pamiętaj, jesteś tancerzem. Staraj się o pozytywne nastawienie i motywację. Zawsze zabieraj ze sobą uśmiech J. Nie rezygnuj z udziału ze względu na trudności, chwilowe zniechęcenie lub brzydką pogodę. Trening czyni mistrza!
  9. Pamiętaj o bezpieczeństwie w trakcie zajęć. Nie wykonuj ćwiczeń niezleconych bądź bez nadzoru instruktora. Wykonuj wyłącznie aktywności proponowane przez instruktora. Dbaj o kulturę słowa i właściwe zachowanie.
  10. Bądź odważny – nie bój się wyzwań proponowanych przez instruktora.
  11. Bez ograniczeń proś o pomoc instruktora, jeśli jej potrzebujesz!
  12. Nie poprawiaj innych tancerzy z grupy – instruktor jest jedyną osobą, która powinna to robić.
  13. Pamiętaj, że tańczysz w zespole. Dbaj o dobre relacje. Bądź koleżeński. Wspieraj innych, inspiruj i zachęcaj do działania!
Back to top