+48 604 194-737 Gabriela Nawalaniec +48 604 448-784 Łukasz Nawalaniec

Klub Sportowy Frajda Zakopane

Klub Sportowy Frajda Zakopane

Klub Sportowy Frajda jest licencjonowanym klubem przez Polski Związek Narciarski. Jest Stowarzyszeniem, które oprócz działalności szkoleniowej rzeczowo i finansowo wspomaga dzieci i młodzież w nim zrzeszone.
Do K.S Frajda dołączają w dużym stopniu dzieci, które są wychowankami Frajdy, które we Frajdzie stawiały swoje pierwsze kroki na nartach i tu zaczynały swoją przygodę ze sportem.
W zamyśle Klubu jest powoływać do niego dzieci, które na przestrzeni kilku lat są upatrywane i selekcjonowane z zajęć i treningów wszechstronnych, jako te, które wykazują większe predyspozycje w kierunku specjalistycznego trenowania dyscypliny sportu jaką jest narciarstwo alpejskie.
Klub Sportowy Frajda trenuje i pracuje ze swoimi zawodnikami przez cały rok. W okresie poza zimowym przy współpracy z Trenem Przygotowanie Motorycznego Michałem Ficoniem przygotowuje swoich zawodników pod kątem motorycznym i funkcjonalnym.
Poszczególne treningi w K.S Frajda prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, trenerkę Lekkoatletyki, trenerów Akrobatyki, Trenera Gimnastyki Sportowej.
Klub przez cały rok współpracuje też z Psychologiem Sportu organizując dla swoich podopiecznych cykliczne warsztaty i spotkania indywidualne jeśli zachodzi taka potrzeba.
Zawodnicy trenują wg planów treningowych przesyłanych Rodzicom do indywidualnej wiadomości. Program szkoleniowy opracowany jest z góry na cały sezon zimowy i letni.
Treningi odbywają się w poszczególnych grupach wiekowych, do których z racji rocznika przypisane są dzieci, program szkolenia i treningów dopasowany jest do ich wieku, bieżących możliwości i predyspozycji.

Udział w zawodach narciarskich oraz szkolenie całoroczne w sezonie 2020/2021 były wsparte ze środków finansowych Urzędu Miasta Zakopane.

Back to top