+48 604 194-737 Gabriela Nawalaniec +48 604 448-784 Łukasz Nawalaniec

Szkółka sportowo-rekreacyjna

Szkółka Rekreacyjna

Zajęcia adresowane do dzieci najmłodszych i starszych. Mają na celu kształcenie ogólnorozwojowe – w ramach aktywnego spędzania czasu, uzupełnienie i przygotowanie fizyczne do sezonu zimowego.

Nauka jazdy na nartach

Narciarstwo Alpejskie to dyscyplina, którą można uprawiać przez całe życie. Z tym sportem można oswajać dzieci od najmłodszych lat. Dostępność do sprzętu narciarskiego odpowiedniego dla dzieci w różnym wieku sprawiły, że nawet kilkuletnie dzieci doskonale czują się na stoku. Narciarstwo Alpejskie to sport bardzo popularny w naszej górskiej miejscowości, umiejętność jazdy na nartach w Zakopanem to niemalże tradycja. Narty to wspaniała forma aktywnego wypoczynku, szaleństwa w białym puchu i dobra zabawa na dwóch deskach.


Nauka pływania

Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności ruchowych. To sport, który pomaga w kształtowaniu mięśni kręgosłupa, modeluje sylwetkę i wpływa ogólnie na stan zdrowia.
Zaletą pływania jest fakt, że woda zmniejsza obciążenie na mięśnie i stawy. Pływanie może być treningiem relaksującym i rozciągającym, a także wzmacniającym serce i płuca.


Zajęcia ogólnorozwojowe

Zajęcia ogólnorozwojowe to różne formy ćwiczeń usprawniających i ruchowych. To ciekawe zajęcia, podczas których stawiamy na ogólny rozwój nie tylko ciała ale i umysłu.
To treningi, na których pokazujemy dzieciom, że sport to dobra zabawa, radość ruchu, a także nauka współpracy w grupie. Na treningach ogólnorozwojowych kształtujemy sprawność całego ciała, zmysł równowagi, koordynacji ruchów, zwinność, szybkość, skoczność, a także pamięć ruchową.


Akrobatyka

To zajęcia,na których doskonalimy gibkość, szybkość i skoczność a także elementy akrobatyki takie jak salto, przerzuty, machówki, fliki. Na zajęciach akrobatyki rozwijamy i kształcimy siłę i wytrzymałość.


Gimnastyka sportowa

To podstawa wszystkich dziedzin sportu. Zajęcia, na których pracujemy nad właściwą postawą i wzorcach ruchowych, a także korygujemy dysproporcje sylwetki i zaniechujemy dziecięcym wadom postawy. Zajęcia, na których doskonalimy gibkość, skoczność, szybkość.


Rolki

To jeden ze sportów uzupełniających dyscyplinę narciarstwa alpejskiego. Podczas jazdy na rolkach podobnie balansuje się ciałem, dociska rolkę w skręcie tak jak narty i tak samo przenosi się ciężar ciała. Podczas jazdy na rolkach doskonalimy dobór odpowiedniego toru jazdy i odpowiednią sylwetkę.


Rowery

Rower to jeden z pierwszych środków lokomocji, po wózku:-) naszych dzieci. Treningi na rowerach poprawiają pracę całego organizmu , zwiększają wydolność układu krążenia i oddechowego.


Łyżwy

Regularne zajęcia na łyżwach poprawiają koncentrację, koordynację i hartują organizm. Uczą dyscypliny i organizacji. Pomagają przełamać nieśmiałość i brak pewności siebie.
Podczas jazdy na łyżwach pracuje całe ciało, wzmacniają się zatem mięśnie całego ciała.
To bardzo przyjemna forma aktywnego wypoczynku i wspólnego czasu.


Park linowy

Treningi w parkach linowych zapewniają niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu.


Piłka nożna

Podrzucać piłkę możemy dziecku od kiedy stanie na nogi. To sport ogólnorozwojowy, oprócz doskonalenia motoryki ciała i poprawy kondycji uczy zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole w walce o każdą piłkę. Na treningach piłki nożnej uczymy zasady Fair Play.


Tenis

To treningi bardzo rozwijające sprawność, szybkość, płynność ruchu. Nauka poruszania się na korcie, uczenie się siły ruchów piłki jej odbicia i dynamiki, w końcu naukę czucia kortu, jego przestrzeni i rozmiarów.


Jazda konna

Jazda konna oprócz wielu walorów sportowych charakteryzuje się nawiązaniem pozytywnych więzi dzieci ze zwierzętami. To zajęcia, na których dzieci muszą wykazać się spokojem, cierpliwością, empatią – tylko wtedy koń odwdzięcza się tym samym i pozwala opanować podstawy jazdy konnej.


Zajęcia dla maluszków

To specjalne treningi organizowane tylko dla najmłodszych dzieci od 3-go roku życia, na których poprzez ruchowe zabawy adaptacyjne, ogólnorozwojowe motoryczne wprowadzamy dzieci w świat sportu i ruchowych aktywności.
Już tak małe dzieci cechują się umiejętnością naśladowania pokazanego im ruchu i doskonale poprzez zabawę potrafią opanowywać podstawowe umiejętności ruchowe.


Lekkoatletyka

Lekkoatletyka to bardzo zróżnicowane treningi, na których dzieci mają okazję spróbować wiele dyscyplin – biegi, skoki, rzuty.


Specjalny program wakacyjny

Stacjonarne półobozy sportowe: zorganizowane treningi i zajęcia sportowe od rana do popołudnia z zorganizowanym obiadem.


Specjalny program feryjny – zima

Stacjonarne półobozy sportowe: zorganizowane treningi narciarskie od rana do popołudnia z zorganizowanym obiadem.


Back to top